Mehmet ŞIK
İlçe Nüfus Müdürü

 

İzmir İline bağlı ilçelerden birisi olan Ödemiş, 2013 Yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarına göre 129.005 (63.399 erkek, 65.606 Kadın) toplam nüfus sayısı ile Metropol dışında bulunan en büyük çevre ilçesidir. Yine 2013 ADNKS sonuçlarına göre ilçe merkezinin nüfusu 75.577, İlçeye bağlı köy ve beldelerinin nüfusu ise 53.428' dir.
Ödemiş Nüfus Müdürlüğü tarafından Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye çapında uygulamaya sunulan MERNİS projesi ile ONLİNE olarak tüm nüfus işlemleri Kanun, Yönetmelik ve Genelgeler çerçevesinde gerçekleştirilebilmektedir.
İlçe Nüfus Müdürlüğünde mevcut personel ile birlikte Ödemiş sınırları içerisinde vatandaşlarımızın Doğum, Ölüm, evlenme, Boşanma, Mah.ce Kayıt Düzeltme, Adres İşlemleri ile Diğer Olayları (Evlat Edinme, Tanıma,……..gibi) ile Nüfus Cüzdanı ve Nüfus kayıt Örneği talepleri yerine getirilmektedir. İlçe Nüfus Müdürlüğü Ödemiş Hükümet Konağı B Blok İkinci katında Müdür Odası, Şef Odası, Servis, Arşiv Odası ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Biyometrik veri içeren elektronik vatandaşlık kartı verilmesi çalışmalarında son aşamaya gelinmiş, en kısa sürede hizmet yerinde masa sistemine geçilerek vatandaşlara birebir müşteri memnuniyeti sağlamak üzere servis düzenlenmiştir. Elektronik vatandaşlık kartı ile tüm kimlik doğrulama fonksiyonları tek bir elektronik kartta toplanması öngörülmektedir. Mevcut hizmet yerine masa sistemine uygun yapılacak Q-Matik uygulaması ile vatandaşlarımızın işlemleri daha kısa zamanda yerine getirilmesine çalışılmaktadır.

 

 

PERSONELDURUMU:

Kadrolar

Müdür

Şef

VHKİ

Hizmetli

Sayısı

1

1

6

1

 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Adres: Hükümet Konağı B Blok 35750-Ödemiş
Telefon & Faks: (232)544 26 51
e-posta: ödemis35@nvi.gov.tr