Kasım Fikret DAYIOĞLU
Kaymakam

 

   Aslen Urfa- BİRECİK' li olup, 1956 yılında babasının Yedek Subay olarak görev yaptığı Çorum'da doğdu. İlk, orta ve liseyi babasının memur olarak görev yaptığı Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bitirdi. 1982 yılında Ankara Üniversitesi SBF' siyaset ve İdare Bölümünden mezun oldu. 1983-1985 yıllarında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde müfettiş yardımcısı olarak görev yaparken İçişleri Bakanlığına intisab ederek 1985 yılında maiyet memuru olarak göreve başladı.

        Maiyet memurluğu sonunda çekilen kura ile Ahlat ilçesinde göreve başladı. Sırayla Pülümür, Yomra, Karapınar, Kozan, Malkara ve Erdek ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 02.10.2004 tarihinde Manavgat Kaymakamı olarak atandı. 04 Ekim 2004-18 Şubat 2005 tarihleri arasında 57. Dönem Milli Güvenlik Akademisine müdavim olarak katılarak mezun oldu. İçişleri Bakanlığınca düzenlenen çeşitli seminerlere ve yurtdışı eğitimlere katıldı. 2009 yılı Ekim ayında Kayseri Vali Yardımcılığına, 19 Ağustos 2013 tarihine kadar Kayseri Vali Yardımcılığı, 20 Temmuz 2013  Arnavutköy Kaymakamlığı görevini yaptıktan sonra, 01 Eylül 2018 tarih ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığının 01.09.2018 tarih ve 2018/157 sayılı  Kararı (2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi) ile Ödemiş Kaymakamlığına atanan ve halen bu görevi yürüten Kasım Fikret DAYIOĞLU, evli ve 2 çocuk babasıdır.